Havalara Uçmak Temalı 1.Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 11 Haziran 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konusu

Yarışmanın teması olan “Havalara Uçmak” bir olay karşısında çok sevinmek, mutlu olmak anlamına gelmektedir. İnsanlara mutluluğu çağrıştıracak her türlü konu bu yarışmanın konusu dahilindedir.

Amacı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” sözü ışığında, “özgün ürünlere sahip ve küresel rekabet gücüne ulaşmış “dünya markası havacılık ve uzay şirketi” olmak vizyonu ve “Havacılık ve uzay sektöründe ulusal güvenlik ihtiyacını karşılayan çözümler üretmek ve sanayinin gelişmesine öncülük etmek” misyonuyla Türkiye’nin gözbebeği şirketlerinden birisi olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin fotoğraf severlerin gözünden fotoğraf arşivine sahip olması amaçlanmaktadır. Ayrıca fotoğraf sanatının ve sanatçılarının gelişmesine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Bölümler

Yarışma Dijital (sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategoridedir.

Şartlar

  1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  2. Yarışma Seçici Kurul Üyeleri, TFSF temsilcisi, Yarışma Sekretaryası ve TUSAŞ Yaşam Atöyesi

    Derneği Amatör Fotoğrafçılık Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve tümünün 1. derece akrabaları dışında; son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş amatör veya profesyonel fotoğraf sanatına ilgi duyan herkese açıktır.

  3. Her katılımcı en fazla 4 (dört) adet sayısal renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile katılabilir. Her türlü teknik serbest olmakla birlikte, tamamen bilgisayar yazılımlarıyla oluşturulmuş veya fotoğrafik içeriğe sahip olmayan görüntüler kabul edilmeyecektir.
  4. Yarışmaya sadece www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden yüklenen eserler kabul edilecektir. Baskı, CD / DVD veya e-posta ile katılım kabul edilmeyecektir.

Ödüller

M. İzzet TOK Birincilik Ödülü: 5.000 TL + Plaket

Şener KOLTUK İkincilik Ödülü: 3.000 TL + Plaket

Emin KIRAN Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL + Plaket

Mansiyon (3 adet): 1.500 TL

HÜRKUŞ Özel Ödülü: Hürkuş B Maketi (1/32 ölçek

GÖKBEY Özel Ödülü: Gökbey Maketi (1/32 ölçek)

ANKA Özel Ödülü: Anka Maketi (1/32 ölçek)

ATAK Özel Ödülü: T129 Atak Maketi (1/32 ölçek)

Sergileme (en fazla 40 adet): 250 TL

Bu yazı Yarışma: Havalara Uçmak Temalı Fotoğraf Yarışması başlığı ile 66pixel.com sitesinde yayınlanmıştır: 66Pixel Fotoğrafçılık ve Teknoloji Sitesi