1. Ulusal Şanlıurfa Fotoğraf Maratonu son katılım tarihi 5 Nisan 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konu

Medeniyetler şehri olan Şanlıurfa’nın kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin tanıtımını yapmak; Şanlıurfa’da yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duymasına, sanatsal faaliyetlere katılımının artırılmasına ve fotoğraf sanatının gelişmesine olanak sağlamaktır. Seçilen fotoğrafların Şanlıurfa fotoğraf arşivine bırakacakları fotoğraflar ile arşivi zenginleştirmek ve günümüzü belgeleriyle yarına taşıyabilmektir.

Amaç

Mezopotamya’nın bereketli toprakları üzerine kurulmuş bu kadim şehir, tarihin ilk çağlarından itibaren doğu ve batı arasında gerek mimarisi gerek kültürü ile köprü olmuş, tarih kitaplarını yeniden değiştirmiş; her köşesinde hikâyelere ve efsanelere konu olmuş, merak uyandırmıştır. Bu bağlamda projenin hem Şanlıurfa hem de ülkemiz adına; fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve destek olunması, amatör-profesyonel fotoğrafçıların şehrimize davet edilmesi ve tanıtılması amaçlanmıştır…

Bölümler

Digital (sayısal) kategoride Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür.

Kurallar

  • Yarışma; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanları, yarışma sekretaryası, seçici kurul üyelerinin ve TFSF Temsilcisinin birinci dereceden yakınları ile TFSF kısıtlamalılar listesinde olanların dışında, 18 yaşını dolduran tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
  • Yarışmaya sadece Fotoğraf Maratonu etkinliğine katılım için kayıt yapmış olanlar bu etkinlikte yer alanlar katılabilir.
  • Kayıt sırasında fotoğraf makinesinin tarih güncellemesi ve bellek kartının sıfırlaması yapılır ve bellek kartların seri numarası alınır.
  • Yarışmaya sadece Fotoğraf Maratonu esnasında Şanlıurfa sınırları içinde çekilen fotoğraflar teslim edilebilir. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Ödüller

Eşdeğer Birincilik Başarı Ödülü :4.000TL (3Adet)
Eşdeğer İkincilik Başarı Ödülü :2.500TL (3Adet)
EşdeğerÜçüncülük Başarı Ödülü :1.500TL (3Adet)
Mansiyon Ödülü :1.000TL (6Adet)
Sergileme ödülü : 300 TL ( En çok 100 adet )

Bu yazı Yarışma: 1. Ulusal Şanlıurfa Fotoğraf Maratonu başlığı ile 66pixel.com sitesinde yayınlanmıştır: 66Pixel Fotoğrafçılık ve Teknoloji Sitesi