Opensea sahte içeriklerin önüne geçebilmek için koleksiyonlara ve kullanıcılara doğrulama rozeti sistemi uyguluyordu.
Bir süredir yoğun sahte içerikler gelmeye devam ettiği için bunu biraz daha geliştirdiklerini açıkladılar.  OpenSea geçtiğimiz günlerde doğrulama süreçlerinde yeni değişiklikler yaptığını açıkladı. Şirketin yaptığı güncelleme kapsamında bundan böyle daha pozitif içerik üretici hesap doğrulaması yapabilecek. Bununla beraber Opensea, NFT içeriklerin kopyalarını belirleyerek platformdan kaldıracak bir otomasyon sistemini yayına alıyor. OpenSea’de hesap düzeltme ve koleksiyon rozetleri için izlenmesi gereken adımları birlikte inceleyelim.

Opensea doğrulama sistemi nasıl çalışıyor ? 

Ilk Olarak 100 ETH’dan fazla koleksiyon hacmine sahip hesaplar,  düzeltme için başvurabilecek. Platform, ilerleyen zamanda uygunluğu ve davetleri daha geniş kapsamda kabul etmeye başlayacak.  Doğrulanmış hesaplar, bununla birlikte satış açısından önemli seviyede alaka gören koleksiyonlar için de rozet istek edebilecek. Bu süreç de başlangıçta 100 ETH’den fazla koleksiyon hacmine sahip hesaplar için geçerli olacak.

OpenSea’de hesap doğrulama nasıl yapılır?

Eğer hesabınız doğrulama için zorunlu kriterleri karşılıyorsa, (profil fotoğrafı, doğrulanmış e posta, ilişkilendirilmiş twitter hesabı)  ekranın üst kısmında bir bildirim ile karşılaşacaksınız. Başvur kısmına tıkladıktan sonra profil ayarlarına yönlendireceksiniz.

Hesabınızın doğrulanması için bir profil resmine, kullanıcı adına, doğrulanmış e-posta adresine ve OpenSea de ilişkilendirilmiş bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekiyor. Twitter hesabınızı opensea ayarlar sayfasından bağlayabilirsiniz. Bu bilgilerin tam olduğu opensea hesaplarında doğrulama talebi için yukardaki başvuru butonu aktif olacağı söyleniyor. Açıklamaya göre şuan herkes için geçerli değil. Profilinizi eksiksiz tamamladıktan sonra takipte kalın ve başvuru bildiriminin gelmesini bekleyin.