Sarıyer Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 6 Kasım 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konu

“Dört Mevsim Yaşayan Sarıyer”

Amaç

İstanbul’un eşsiz doğası, tarihi ve renkli yaşam özellikleri ile birbirinden değerli güzelliklerine ev sahipliği yapan güzide ilçesi Sarıyer’in bu değerlerinin fotoğraf ile belgelenmesi, ülkemiz fotoğraf sanatına katkı sağlanması ve fotoğraf sanatçılarının çalışmalarının geniş kitlelere ulaştırabilmelerine olanak sağlanması. Sarıyer’de fotoğraf sanatının yaygınlık kazanması ve genç fotoğraf sanatçılarının yetişmesine katkı sağlanması.

Kategori

Yarışma tek kategorilidir: Sayısal (Dijital). Renkli veya Siyah-Beyaz Fotoğraf dalındadır.

Katılım Koşulları

a) Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri, TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) temsilcisi, yarışma koordinatörlüğünde görev alanlar ile birinci derece yakınları dışında 18 yaşını doldurmuş tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçılara açıktır.

b) TFSF onaylı yarışmalara katılımı kısıtlamalı fotoğrafçılar bu yarışmaya katılamazlar.

c) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

d) Her yarışmacı, en fazla 5 (beş) adet Renkli veya Siyah-Beyaz eserleriyle yarışmaya katılabilir.

e) Fotoğrafların 2019-2020 yıllarında Sarıyer’de çekilmiş olması gerekir. Aksine davranış kural ihlali sayılır. (http://kentrehberi.sariyer.bel.tr/)

f) Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların deklanşör ve kadraj farklılığı içerenleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Ödüller

Birincilik 7.500.- TL + TFSF ALTIN Madalyası
İkincilik 5.000.- TL + TFSF GÜMÜŞ Madalyası
Üçüncülük 3.000.- TL + TFSF BRONZ Madalyası
Sarıyer Belediyesi Özel Ödülü 2.000.- TL
Mansiyon (3 adet) 1000.- TL
Sergileme/Satın Alma (50 adet) 250.- TL (Birim Bedel Fiyatıdır.)

(Ödüller vergiler düşüldükten sonra net tutardır).

Detay ve katılım için tıklayınız…

Bu yazı Yarışma: Sarıyer Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması 2020 başlığı ile 66pixel.com sitesinde yayınlanmıştır: 66Pixel Fotoğrafçılık ve Teknoloji Sitesi