Tuzla Belediyesi (4 Mevsim Tuzla) 5.Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 24 Ağustos 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konu

Tuzla Belediyesi olarak, kültürel çalışmalarımıza sanatın her yönüne ulaşma gayretiyle devam ediyoruz. Fotoğraf severler ve fotoğraf sanatçılarımızı hem bir araya getirmek hem de onların gözüyle kentimizi işlemek, kentimizin mevsimlerdeki güzelliklerini paylaşmak gayesiyle “Tuzla Belediyesi 5.Ulusal Fotoğraf Yarışmasını” düzenliyoruz. Bu yıl “4 MEVSİM TUZLA” teması ile ilçemize duygularımızı katarak güzelleştirmek isterken, güzellikleri de paylaşarak artan mutluluklara dönüştürmeyi istiyoruz.

Bu gaye ve duygular ile Tuzla’daki yaşamı vizörden görerek Tuzla’nın kentsel karakteristiğini ortaya koyan fotoğraflar ile bir görsel bellek oluşturmak ve fotoğraf sanatına yeni, çağdaş, özgün çalışmalar kazandırmak amacıyla tüm fotoğraf sanatçılarımızı bir şenlik havası içinde geçmesini dilediğimiz etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz.

Amaç

 • Deniziyle, tarihi zenginlikleriyle, doğal güzellikleriyle, kültürel ve insani değerleriyle, birey ve toplum yaşamından kesitleriyle, yaşamıyla Tuzla’yı konu alan tüm çalışmalar yarışma konusudur.
 • Yarışmanın konusu Tuzla İlçesini’ nin sınırları, https://webgis.tuzla.bel.tr/keos/ adresinde belirtilen mahalle ve semtlerdir.
 • Fotoğraflar ile renkler, sanatsal görsellik ve ifadelerle duygu ve düşüncelerin ifadesini sağlamak; sanatsal sunum ve duruş sağlamak.
 • Fotoğraf ile gördüğümüz güzellikleri herkese gösterebilmek.
 • Yarışmalar ile sanat ve sanatçıların ifadelerini sunma ve toplumla paylaşabilmesine yardımcıolmak.
 • Genç fotoğrafçıların önünü açmak ve onları teşvik etmek.
 • Toplumsal olaylar karşısında sanatsal ifadenin gücü ve birleştiriciliğini gösterebilmek.

Bölümler

Yarışma, Sayısal (Dijital) kategoride, Renkli veya Siyah-Beyaz olmak üzere tek bölümlüdür.

Koşullar

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışma; Seçici Kurul üyeleri ve TFSF Temsilcisi ile birinci dereceden yakınları ile haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar dışında, ülkemizde yerleşik 18 yaş üstü amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.
 • Yarışmacılar Renkli veya Siyah-Beyaz olarak en fazla 4 (dört) fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler.
 • Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon/başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar ile HDR (High Dynamics Range) tekniği kullanılan fotoğraflar yarışma dışında tutulur. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

Ödüller

Birincilik – 6.000 TL
İkincilik – 4.000 TL
Üçüncülük – 2.000 TL
Mansiyon (3 adet) – 750 TL
Sergileme (En fazla 20 adet) – 250 TL
Satın Alma (En fazla 30 adet) – 150 TL

Detay ve katılım için tıklayınız…

Bu yazı Yarışma: 4 Mevsim Tuzla, 5.Ulusal Fotoğraf Yarışması başlığı ile 66pixel.com sitesinde yayınlanmıştır: 66Pixel Fotoğrafçılık ve Teknoloji Sitesi