Umana Solidarieta Uluslararası Fotoğraf Yarışması – Umana Solidarieta International Human Rights Photo Contest – son katılım tarihi 3 Mayıs 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konu

Associazione Progetto Civitas, Umana Solidarietà Festivali’nin bir parçası olarak Umana Solidarietà Uluslararası İnsan Hakları Fotoğraf Yarışması’nın ilk baskısı için çağrıyı duyurdu ve profesyonel ve amatör fotoğrafçıları, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi’ne özellikle değinen İnsan Hakları yarışmasına davet etti.

Yarışma Jürisi tarafından seçilen fotoğraflar, etkinlik sırasında Haziran 2020’de Lecce’de düzenlenecek ve Festival Kataloğu’nda, resmi web sitesinde ve Facebook, Twitter ve Instagram kanallarında yayınlanacak ve sergide kullanılacak. Dahası, ilk iki kazananın fotoğrafları bir ödül alacak.

Dünyanın her yerinden eserler dikkate alınacaktır.

Ödüller

Her bir kişisel yoruma göre sadece yarışma temasına saygı duyan fotoğraflar dikkate alınacaktır.

Jüri değerlendirmesi, fotoğrafçının bir ya da ikna edici bir dizi görüntü ile anlatı ve duygusal bir hikaye oluşturma yeteneğine verilecektir.

Yarışma Jürisi tarafından seçilen tüm finalist fotoğraflar, Umana Solidarietà Festivali kapsamında Haziran 2020’de Lecce’de düzenlenecek ve Festival Kataloğu’nda resmi web sitesinde, Twitter ve Instagram kanalları ve Facebook’ta yayınlanacak bir sergide gösterilecek. Twitter ve Instagram kanalları.

Yarışmada ödül olarak parasal bir değer verilmemiş.

Kazanan Fotoğraflar

Birincilik için 2020 Umana Solidarietà İnsan Hakları Ödülü;
ikincilik için Umana Solidarietà İnsan Hakları Plaketi 2020.
Diğer ödüller dış kuruluşlar ve sponsorlar tarafından ve etkinliğin desteklenmesine dahil olan Profesyonel kullanımlarda verilebilir.

Katılım

Yarışma, giriş anında en az 13 yaşında olan tüm fotoğrafçılara (profesyoneller ve amatörler, kolektifler, dernekler, gruplar vb.) açıktır.

Kurallar

Fotoğrafların telif hakkı ilgili fotoğrafçılarına / sahiplerine aittir. Bununla birlikte, gönderilen fotoğrafların tüm fotoğrafçıları / sahipleri, iştiraklerini yeniden oluşturmak ve başka şekillerde kullanmak, istismar etmek, kullanmak için sürekli, geri alınamaz, münhasır, dünya çapında, telifsiz, alt lisanslı, serbestçe atanabilir bir lisans verir. Girişi, Yarışma ve / veya Umana Solidarietà Festivali ile ilgili her türlü amaç için bilinen veya daha sonra geliştirilen herhangi bir biçimde, şekilde, mekanda, medyada veya teknolojide kopyalamak, değiştirmek, uyarlamak, düzenlemek, yayınlamak ve görüntülemek, Festival Kataloğu, kamu arşivi ve Associazione Progetto Civitas ve / veya Festival Umana Solidarietà’nın himayesinde ve altında, reklam ve tanıtım için, sınırlama olmaksızın, daha fazla tazminat olmaksızın, bildirim de dahil olmak üzere, tüm tanıtım, kültürel ve eğitim faaliyetlerine izin verilir. Herhangi bir kullanımda fotoğrafçıya fotoğraf kredisi de verilecektir.

Detay ve katılım için tıklayınız…

Bu yazı Yarışma: Umana Solidarieta Uluslararası Fotoğraf Yarışması başlığı ile 66pixel.com sitesinde yayınlanmıştır: 66Pixel Fotoğrafçılık ve Teknoloji Sitesi