Orion Fotoğraf Günleri ‘Çorlu’nun Renkler’Fotoğraf Yarışması’nın son katılım tarihi 25 Mayıs 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konu

Orion Alışveriş Merkezi ile Pera Fotoğrafçılık Kulübü işbirliğiyle, 1-31 Temmuz 2019 tarihlerinde 1 ay boyunca devam eden “Orion Fotoğraf Günleri”nde Trakya’da yaşayan 37 fotoğraf sanatçısını Çorlu’daki fotoğraf severler ile bir araya getirdik. 2020 yılında ise Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız “Orion Fotoğraf Günleri”nde bu defa ülke genelinden birçok amatör ve profesyonel fotoğrafçıyı şehrimizde buluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda ulusal düzeyde bir yarışma düzenleyerek hem “Çorlu’nun kültürel çeşitliliğini, doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini, kırsal ve sanayi yaşamını, sosyal ve ekonomik yaşamını” fotoğraflarla belgelemek, tanıtmak, toplumsal bellekte yerini almasını sağlamak ve geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlıyoruz. “Çorlu’nun Renkleri” konulu yarışma; Orion Alışveriş Merkezi ve Pera Fotoğrafçılık Kulübü tarafından, sanata ve sanatçıya saygı bağlamında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenmektedir.

Bölümler

Yarışma Sayısal (Dijital) kategoride ve tek bölümlüdür: Sayısal (Renkli) > DA.

Katılım Şartları

a)  Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b)  Yarışma; Seçici Kurul ve TFSF Temsilcileri, bunların 1. derece akrabaları, Orion AVM (Mono Mimarlık İnş.Tur.Yat.Tan. ve Mağ.Tic. A.Ş.) ve Pera Fotoğrafçılık Kulübü çalışanları ile TFSF kısıtlamalılar listesi dışında, konuya ilgi duyan, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını dolduran ve üzeri yaşlardaki, tüm amatör veya profesyonel fotoğraf çeken katılımcılara açıktır.

c)  Her katılımcı en fazla 4 (dört) adet Sayısal Renkli eserle yarışmaya katılabilir.

d)  Katılımcı fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir.

e)  Katılımcının Çorlu ilçe sınırları içinde çekeceği fotoğraflarla katılması gerekmektedir. Çorlu sınırları dışından çekilen fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ödüller

Birincilik – 5.000 TL
İkincilik – 3.000 TL
Üçüncülük – 2.000 TL
Orion AVM Özel Ödülü – 1.000 TL
Mansiyon (2 adet) – 500 TL
Sergileme (en fazla 24 eser) – 200 TL

Detay ve katılım için tıklayınız…

Bu yazı Orion Fotoğraf Günleri ‘Çorlu’nun Renkleri’ Fotoğraf Yarışması başlığı ile 66pixel.com sitesinde yayınlanmıştır: 66Pixel Fotoğrafçılık ve Teknoloji Sitesi